UMK432C106MM-T
Taiyo Yuden
Product No:
UMK432C106MM-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 10UF 50V X5S 1812
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Base Product Number UMK432C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C