UP050B223K-A-BZ
Taiyo Yuden
Product No:
UP050B223K-A-BZ
Description:
CAP CER 0.022UF 50V AXIAL
Series -
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 0.022 µF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Base Product Number UP050B2
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C