UP050RH130J-NAC
Taiyo Yuden
Product No:
UP050RH130J-NAC
Description:
CAP CER 13PF 50V R2H AXIAL
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 13 pF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Base Product Number UP050RH
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C