UP050SL1R5M-A-B
Taiyo Yuden
Product No:
UP050SL1R5M-A-B
Description:
CAP CER 1.5PF 50V SL AXIAL
Series -
Package Tray
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 1.5 pF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Base Product Number UP050SL
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C