UP050UJ270J-KFC
Taiyo Yuden
Product No:
UP050UJ270J-KFC
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 27PF 50V U2J AXIAL
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 27 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Base Product Number UP050UJ
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C