UPW1V681MPD6
Nichicon
Product No:
UPW1V681MPD6
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 895
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Impedance 35 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Package / Case Radial, Can
Product Status Not For New Designs
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 1.361 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.815 A @ 10 kHz