
Nichicon
Product No:
UPW2D330MHD
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9975
0.9975
10
0.76095
7.6095
50
0.63232
31.616
100
0.54454
54.454
500
0.421572
210.786
1000
0.363014
363.014
2500
0.339587
848.9675
5000
0.322031
1610.155
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nichicon |
| Series | UPW |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 33 µF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Polarization | Polar |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Can |
| Product Status | Last Time Buy |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Lifetime @ Temp. | 7000 Hrs @ 105°C |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Surface Mount Land Size | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | 190 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 304 mA @ 10 kHz |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |