Home / Ceramic Capacitors / UQCSVA220JAT2A\500
UQCSVA220JAT2A\500
KYOCERA AVX
Product No:
UQCSVA220JAT2A\500
Description:
CAP CER 22PF 250V 0603
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C