Home / Ceramic Capacitors / UQCSVA2R2BAT2A\500
UQCSVA2R2BAT2A\500
KYOCERA AVX
Product No:
UQCSVA2R2BAT2A\500
Description:
CAP CER 2.2PF 250V 0603
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 2.2 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C