
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
UR4KB80-B
Manufacturer:
Package:
D3K
Batch:
-
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 4A D3K
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.2255
1.2255
10
1.0032
10.032
100
0.780235
78.0235
500
0.661295
330.6475
1000
0.538698
538.698
2000
0.507129
1014.258
5000
0.48297
2414.85
10000
0.460684
4606.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Diode Type | Single Phase |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 4-ESIP |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | UR4KB80 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | D3K |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 800 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 4 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 2 A |