
KYOCERA AVX
Product No:
USB0002RP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 70V 4A 0405
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.798
0.798
10
0.70395
7.0395
25
0.66082
16.5205
100
0.53941
53.941
250
0.50103
125.2575
500
0.426398
213.199
1000
0.341126
341.126
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Energy | 0.015J |
| Series | USB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0405 (1012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4 A |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Typ) | 70 V |
| Capacitance @ Frequency | 10 pF @ 1 MHz |