
KYOCERA AVX
Product No:
USB0005WP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.29165
2.9165
25
0.25536
6.384
100
0.165205
16.5205
250
0.136724
34.181
500
0.109383
54.6915
1000
0.083856
83.856
2500
0.072922
182.305
5000
0.065626
328.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Energy | 0.015J |
| Series | USB |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4 A |
| Maximum AC Volts | 14 V |
| Maximum DC Volts | 18 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Typ) | 300 V |
| Capacitance @ Frequency | 3 pF @ 1 MHz |