UVK105CG2R2JW-F
Taiyo Yuden
Product No:
UVK105CG2R2JW-F
Description:
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
Series V
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 2.2 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number UVK105C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C