UWG1H220MCL1GS
Nichicon
Product No:
UWG1H220MCL1GS
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Payment:
In Stock : 2756
Ratings AEC-Q200
Impedance 700 mOhms
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 60 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 120 mA @ 100 kHz