UZR0G4R7MCR1GB
Nichicon
Product No:
UZR0G4R7MCR1GB
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 4V SMD
Series UZR
Package Bulk
Ratings AEC-Q200
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Package / Case Radial, Can - SMD
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C