V0402MHS22FR
Littelfuse Inc.
Product No:
V0402MHS22FR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 0402
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy -
Series MHS
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Obsolete
Maximum AC Volts 6.5 V
Maximum DC Volts 9 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Capacitance @ Frequency 22 pF @ 1 MHz