V05E25AUTO
Littelfuse Inc.
Product No:
V05E25AUTO
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 39V 400A DISC 5MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5610
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 2.5J
Series Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 25 V
Maximum DC Volts 28 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 42.9 V
Varistor Voltage (Min) 35.1 V
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Capacitance @ Frequency 750 pF @ 1 MHz