V05P75AUTOL2T
Littelfuse Inc.
Product No:
V05P75AUTOL2T
Description:
VARISTOR 120V 400A DISC 5MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 3J
Series Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 75 V
Maximum DC Volts 100 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 132 V
Varistor Voltage (Min) 108 V
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Capacitance @ Frequency 260 pF @ 1 MHz