V0603MHS12NA
Littelfuse Inc.
Product No:
V0603MHS12NA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 55V 0603
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 0.015J
Series MHS
Package Bulk
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Capacitance @ Frequency 12 pF @ 1 MHz