
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E20P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 33V 1KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5035
0.5035
10
0.43035
4.3035
25
0.40128
10.032
100
0.321005
32.1005
250
0.29811
74.5275
500
0.252244
126.122
1000
0.194921
194.921
2500
0.177726
444.315
5000
0.16626
831.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 6J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1 kA |
| Maximum AC Volts | 20 V |
| Maximum DC Volts | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 36.3 V |
| Varistor Voltage (Min) | 29.7 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 33 V |
| Capacitance @ Frequency | 1750 pF @ 1 MHz |