V07E23AUTO
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E23AUTO
Description:
VARISTOR 36V 800A DISC 7MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 5J
Series Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 800 A
Maximum AC Volts 23 V
Maximum DC Volts 28 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 39.6 V
Varistor Voltage (Min) 32.4 V
Varistor Voltage (Typ) 36 V
Capacitance @ Frequency 1500 pF @ 1 MHz