V07E250P
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E250P
Description:
VARISTOR 390V 1.75KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1416
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 25J
Series UltraMOV™
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Capacitance @ Frequency 90 pF @ 1 MHz