V07E275P
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E275P
Description:
VARISTOR 430V 1.75KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5424
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 28J
Series UltraMOV™
Package Bulk
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 473 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz