V07E385L1T5
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E385L1T5
Description:
VARISTOR 620V 1.75KA DISC 7MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 36J
Series UltraMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Obsolete
Current - Surge 1.75 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 60 pF @ 1 MHz