
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E50P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 82V 1.75KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.4009
4.009
25
0.36632
9.158
100
0.27265
27.265
250
0.247076
61.769
500
0.204497
102.2485
1000
0.153368
153.368
2500
0.140581
351.4525
5000
0.132069
660.345
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 10J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.75 kA |
| Maximum AC Volts | 50 V |
| Maximum DC Volts | 65 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 90.2 V |
| Varistor Voltage (Min) | 73.8 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 82 V |
| Capacitance @ Frequency | 800 pF @ 1 MHz |