V07P14AUTOL1T
Littelfuse Inc.
Product No:
V07P14AUTOL1T
Description:
VARISTOR 22V 800A DISC 7MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 2.2J
Series Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 7mm
Product Status Active
Current - Surge 800 A
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 16 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 2450 pF @ 1 MHz