
Littelfuse Inc.
Product No:
V07P75P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 120V 1.75KA DISC 7MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.35435
3.5435
25
0.3306
8.265
100
0.26467
26.467
250
0.245746
61.4365
500
0.207917
103.9585
1000
0.160664
160.664
2500
0.14649
366.225
5000
0.137038
685.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 14J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.75 kA |
| Maximum AC Volts | 75 V |
| Maximum DC Volts | 100 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 132 V |
| Varistor Voltage (Min) | 108 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 120 V |
| Capacitance @ Frequency | 600 pF @ 1 MHz |