
Littelfuse Inc.
Product No:
V07X175E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 270V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3705
0.3705
10
0.3002
3.002
25
0.27474
6.8685
100
0.204535
20.4535
250
0.185326
46.3315
500
0.153368
76.684
1000
0.115026
115.026
2500
0.10544
263.6
5000
0.099047
495.235
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 28J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 175 V |
| Maximum DC Volts | 225 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 297 V |
| Varistor Voltage (Min) | 243 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 270 V |
| Capacitance @ Frequency | 210 pF @ 1 kHz |