
Littelfuse Inc.
Product No:
V07X320E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 510V 2.5KA DISC 9MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.3306
3.306
25
0.30286
7.5715
100
0.22534
22.534
250
0.20425
51.0625
500
0.169024
84.512
1000
0.126768
126.768
2500
0.116204
290.51
5000
0.109164
545.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 50J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 7mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 2.5 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 410 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 kHz |