
Littelfuse Inc.
Product No:
V1000LA160CP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1.65KV 10KA DISC 20MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2205
3.2205
10
2.88895
28.8895
25
2.73144
68.286
100
2.36721
236.721
250
2.245838
561.4595
500
2.015178
1007.589
1000
1.69954
1699.54
2500
1.614563
4036.4075
5000
1.553868
7769.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 530J |
| Series | C-III |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 20mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 1 kV |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | V1000 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.8 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 1.5 kV |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.65 kV |
| Capacitance @ Frequency | 250 pF @ 1 MHz |