
Littelfuse Inc.
Product No:
V1000LA80AP
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 1.65KV 4.5KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5745
2.5745
10
2.3085
23.085
25
2.17778
54.4445
100
1.85554
185.554
250
1.742262
435.5655
500
1.524484
762.242
1000
1.263139
1263.139
2500
1.176024
2940.06
5000
1.132466
5662.33
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 220J |
| Series | LA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 4.5 kA |
| Maximum AC Volts | 1 kV |
| Maximum DC Volts | 1.2 kV |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | V1000 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.8 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 1.5 kV |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.65 kV |
| Capacitance @ Frequency | 130 pF @ 1 MHz |