
Littelfuse Inc.
Product No:
V10E275P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.38
3.8
25
0.35492
8.873
100
0.283955
28.3955
250
0.263682
65.9205
500
0.223117
111.5585
1000
0.172416
172.416
2500
0.157196
392.99
5000
0.14706
735.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 55J |
| Series | UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 275 V |
| Maximum DC Volts | 350 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 473 V |
| Varistor Voltage (Min) | 387 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 430 V |
| Capacitance @ Frequency | 200 pF @ 1 MHz |