
Littelfuse Inc.
Product No:
V10E420P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 680V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5985
0.5985
10
0.5111
5.111
25
0.47728
11.932
100
0.381805
38.1805
250
0.354502
88.6255
500
0.299953
149.9765
1000
0.23179
231.79
2500
0.211337
528.3425
5000
0.197704
988.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 80J |
| Series | UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 420 V |
| Maximum DC Volts | 560 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 748 V |
| Varistor Voltage (Min) | 612 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 680 V |
| Capacitance @ Frequency | 140 pF @ 1 MHz |