
Littelfuse Inc.
Product No:
V10E50P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 82V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.399
3.99
25
0.37202
9.3005
100
0.297635
29.7635
250
0.276412
69.103
500
0.23389
116.945
1000
0.180728
180.728
2500
0.164787
411.9675
5000
0.154156
770.78
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 20J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 50 V |
| Maximum DC Volts | 65 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 90.2 V |
| Varistor Voltage (Min) | 73.8 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 82 V |
| Capacitance @ Frequency | 1400 pF @ 1 MHz |