V10H14PL3T
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H14PL3T
Description:
VARISTOR 22V 1.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 5J
Series HMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1.5 kA
Maximum AC Volts 14 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 4650 pF @ 1 MHz