V10H17PL2T
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H17PL2T
Description:
VARISTOR 27V 1.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 6.5J
Series HMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1.5 kA
Maximum AC Volts 17 V
Maximum DC Volts 22 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 3900 pF @ 1 MHz