
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H250P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 390V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7315
0.7315
10
0.64505
6.4505
25
0.60572
15.143
100
0.494475
49.4475
250
0.459306
114.8265
500
0.390906
195.453
1000
0.312721
312.721
2500
0.283404
708.51
5000
0.263853
1319.265
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 65J |
| Series | HMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 351 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 390 V |
| Capacitance @ Frequency | 220 pF @ 1 MHz |