
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H25P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
VARISTOR 39V 1.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.836
0.836
10
0.73435
7.3435
25
0.69008
17.252
100
0.56316
56.316
250
0.523108
130.777
500
0.445208
222.604
1000
0.356164
356.164
2500
0.322772
806.93
5000
0.300514
1502.57
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 13J |
| Series | HMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 1.5 kA |
| Maximum AC Volts | 25 V |
| Maximum DC Volts | 31 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 42.9 V |
| Varistor Voltage (Min) | 35.1 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 39 V |
| Capacitance @ Frequency | 2900 pF @ 1 MHz |