V10H25PL3T
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H25PL3T
Description:
VARISTOR 39V 1.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 13J
Series HMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1.5 kA
Maximum AC Volts 25 V
Maximum DC Volts 31 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 42.9 V
Varistor Voltage (Min) 35.1 V
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Capacitance @ Frequency 2900 pF @ 1 MHz