V10H275PL2T
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H275PL2T
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 70J
Series HMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 473 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Capacitance @ Frequency 200 pF @ 1 MHz