V10H30PL2T
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H30PL2T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 47V 1.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 15.5J
Series HMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 1.5 kA
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 2550 pF @ 1 MHz