V10H320PL2B
Littelfuse Inc.
Product No:
V10H320PL2B
Description:
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 80J
Series HMOV™
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 3.5 kA
Maximum AC Volts 320 V
Maximum DC Volts 420 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 561 V
Varistor Voltage (Min) 459 V
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Capacitance @ Frequency 170 pF @ 1 MHz