
Littelfuse Inc.
Product No:
V10P50P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 82V 3.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.44365
4.4365
25
0.4142
10.355
100
0.331265
33.1265
250
0.30761
76.9025
500
0.260281
130.1405
1000
0.201124
201.124
2500
0.183378
458.445
5000
0.171542
857.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 20J |
| Series | LV UltraMOV™ |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 10mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 3.5 kA |
| Maximum AC Volts | 50 V |
| Maximum DC Volts | 65 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 90.2 V |
| Varistor Voltage (Min) | 73.8 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 82 V |
| Capacitance @ Frequency | 1400 pF @ 1 MHz |