
Littelfuse Inc.
Product No:
V11X460E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 750V 6.0KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.49685
4.9685
25
0.4636
11.59
100
0.370975
37.0975
250
0.344508
86.127
500
0.291517
145.7585
1000
0.225264
225.264
2500
0.20539
513.475
5000
0.192138
960.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 150J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 11mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 615 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 825 V |
| Varistor Voltage (Min) | 675 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 750 V |
| Capacitance @ Frequency | 210 pF @ 1 kHz |