
Littelfuse Inc.
Product No:
V120MA2B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 120V 100A SOD83A AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9215
0.9215
10
0.82365
8.2365
25
0.78166
19.5415
100
0.6422
64.22
250
0.600324
150.081
500
0.530499
265.2495
1000
0.418817
418.817
2500
0.390896
977.24
5000
0.371355
1856.775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 0.5J |
| Series | MA |
| Package | Bulk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | SOD-83A Axial |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 100 A |
| Maximum AC Volts | 75 V |
| Maximum DC Volts | 101 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 132 V |
| Varistor Voltage (Min) | 108 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 120 V |
| Capacitance @ Frequency | 40 pF @ 1 MHz |