V130LS5P
Littelfuse Inc.
Product No:
V130LS5P
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 205V 2.5KA DISC 10MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 20J
Series LS
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 10mm
Product Status Active
Current - Surge 2.5 kA
Maximum AC Volts 130 V
Maximum DC Volts 175 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Capacitance @ Frequency 450 pF @ 1 MHz