V130LT20CPX325
Littelfuse Inc.
Product No:
V130LT20CPX325
Description:
VARISTOR 205V 10KA DISC 20MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 200J
Series C-III
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 20mm
Product Status Active
Current - Surge 10 kA
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 220 V
Varistor Voltage (Min) 190 V
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Capacitance @ Frequency 7000 pF @ 1 MHz