
Littelfuse Inc.
Product No:
V14E300PL1T
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 470V 6KA DISC 14MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
400
0.397746
159.0984
800
0.338514
270.8112
1200
0.270807
324.9684
2000
0.245423
490.846
10000
0.22003
2200.3
40000
0.211574
8462.96
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 125J |
| Series | UltraMOV™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 6 kA |
| Maximum AC Volts | 300 V |
| Maximum DC Volts | 385 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 517 V |
| Varistor Voltage (Min) | 423 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 470 V |
| Capacitance @ Frequency | 400 pF @ 1 MHz |