V14P95AUTOL2T
Littelfuse Inc.
Product No:
V14P95AUTOL2T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 150V 4.5KA DISC 14MM
User Guide
Mfr Littelfuse Inc.
Energy 22J
Series Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 4.5 kA
Maximum AC Volts 95 V
Maximum DC Volts 125 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 165 V
Varistor Voltage (Min) 135 V
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Capacitance @ Frequency 1700 pF @ 1 MHz