
Littelfuse Inc.
Product No:
V14X130E
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
VARISTOR 205V 10KA DISC 17MM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.684
0.684
10
0.5985
5.985
25
0.56202
14.0505
100
0.45885
45.885
250
0.42617
106.5425
500
0.362691
181.3455
1000
0.290149
290.149
2500
0.26295
657.375
5000
0.244815
1224.075
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Energy | 100J |
| Series | Xtreme Varistor |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Disc 14mm |
| Product Status | Active |
| Current - Surge | 10 kA |
| Maximum AC Volts | 130 V |
| Maximum DC Volts | 170 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 184.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 205 V |
| Capacitance @ Frequency | 1200 pF @ 1 kHz |